e-shop, fakturácia

realizácie
objednávka rastlín

predajňa

Hydrangea paniculata Skyfall, Hortenzia metlinatá Skyfall

Hydrangea ‚Skyfal‘ je ocenenou novinkou roku 2019. Je to stredne vysoká forma hortenzie metlinatej s obrovskými, krémovo bielymi súkvetiami. Neskôr sa prefarbuje do odtieňov zelenej farby. Jednotlivé kvety sa nápadne podobajú na kvietky hyacintu.

Dorastá do  výšky 120 cm. Celá rastlina je husto olistená veľkými sýtozelenými listami. Kvitne začiatkom júla a súkvetia si drží až do septembra. Hortenzia kvitne na jednoročnom dreve, preto je možné ju tvarovať. Je dokonca žiadúce na jar rastliny skrátiť až na jednu tretinu, aby husto a bohato kvitli.

Kvetenstvá hortenzie metlinatej sa výborne dopĺňajú s ružami a vyššími okrasnými trávami. Ďalšou vďačnou kombináciou sú súbežne kvitnúce trvalky.

Na pôdu a stanovište je nenáročná, rastie najlepšie na slnečných polohách, ale dobre znáša aj polotieň. Ideálna pre pestovanie je dostatočne vlhká a živná pôda. V príliš zásaditej pôde môže dôjsť k chlorózám (blednutie a žltnutie listov). Je odolná proti vetru aj mrazu. Uplatní sa nielen ako solitér, ale aj v skupinových výsadbách a voľných živých plotoch. Kvety môžeme na konci septembra zostrihať a použiť ako sušenú dekoráciu.

7.00

Ďalšie informácie