e-shop, fakturácia

realizácie
objednávka rastlín

predajňa

Ginko dvojlaločné Mariken, Ginkgo Biloba Mariken

Ginko Mariken je strom určený  pre malé záhrady. Koruna je kompaktná aj bez zastrihávania.

Dorastá do výšky okolo  3 m. Mladá rastlinka potrebuje prvé 2-3 roky takmer úplný tieň. Keď bude mať 30 cm, môžete ju vystaviť slnečným lúčom.

Mladým stromčekom ginka sa darí v substráte, ktorý tvorí 1 diel piesku a 1 diel humusu. Pozor na zalievanie! Priveľa vody môže spôsobiť odhnitie korienkov a zánik rastliny. Preto by kvetináče, kde je vysadené ginko, mali mať dierku na odtok vody. Neodporúča sa umelé hnojenie, lepšie je hnojenie slepačím trusom. Pravidelnou starostlivosťou vám ginko biloba  dorastie 15 – 20 cm za rok.

Ginko  je známe svojimi blahodarnými účinkami na ľudské telo, najmä schopnosti rozširovať cievy a zlepšiť tak prekrvenie a zásobenie kyslíkom tkaniva. Tento účinok je prospešný pre pocit studených končatín, kŕčových žíl či bolestivých sťahov svalov nôh spôsobených zlým okysličením tkaniva. Výborne pôsobí na zlepšenie kognitívnych funkcií ako sú schopnosti chápať, vyjadrovať sa, rozhodovať alebo si pamätať. Extrakt z ginka pomôže odstrániť šum v ušiach či pocit závratu. V tradičné čínskej medicíne sú listy Ginkgo biloba užívané na astmatické a zažívacie ťažkosti, kašeľ aj omrzliny. Ginko je silným antioxidantom, spomaľuje starnutie organizmu – zachytáva odpadové látky a je vhodné pri rekonvalescencii po mozgovej mŕtvici.

60.00

Nie je na sklade

Ďalšie informácie